Domůpro ŽenyProč to trvá tak dlouho? Víte, kde se bere naše netrpělivost?

Proč to trvá tak dlouho? Víte, kde se bere naše netrpělivost?

-

„Och, proč to trvá tak dlouho!“ Už vás někdy štvalo, že věci se nedějí dost rychle?

Pravda, lp 20.11.2020 11:00 žena, hněv, krikFoto: Shutterstock
Něco nejde tak rychle, jak si představujete?
Pak vítejte mezi netrpělivými! Netrpělivost nás žene k dobrým výsledkům, ale často nás dělá neklidnými a nervózními.

Někteří lidé zůstávají klidní bez ohledu na to, co se děje. Jiní jsou velmi neklidní, když se nic neděje, nebo, pokud něco nefunguje okamžitě. Netrpělivost se umí změnit na hněv a frustraci – pokud se to děje často, pak netrpělivost ukrajuje z naší spokojenosti výrazný kus.

Ptáte se, odkud vlastně pochází vnitřní netrpělivost, kterou tak často pociťujeme? Existují různé důvody:

Osobnost: Každý, kdo je trochu neurotický, je snadno podrážděný a má tendenci rychleji vybočit z rovnováhy. Neurotici proto rozčílí, když něco jde příliš pomalu. lidé, kteří nepatří mezi neurotiků, reagují méně emocionální a vyznačují se i proto vyšší mírou trpělivější.

Výchova: Každý, koho rodiče „tlačili“ na výkon, i v dospělosti okamžitě znervózní, pokud se věci vyvíjejí pomalu a výsledky jsou v nedohlednu.

Tlak na výkon: Pokud se ocitnete v prostředí, ve kterém se od vás hodně vyžaduje, vnitřní napětí stoupá. Je pak velmi obtížné zůstat trpělivým, pokud všichni kolem očekávají výsledky okamžitě.

Nedostatečné vytížení: Netrpělivost může souviset i s jiným extrém. Pokud nejste dostatečně vytížená v každodenním životě nebo v práci, často reagujete na podněty znuděně a podrážděně. To se může změnit na jistý druh netrpělivosti, která vás žene k další roli.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek