DomůZajímavostiTřináctý plat. Dostáváte ho i vy?

Třináctý plat. Dostáváte ho i vy?

-

Řekněme si upřímně, kdo by nechtěl dostat o jeden plat navíc? Zejména, před Vánocemi se takové naplnění peněženky počítá mnohem více.

Každého potěší alespoň malá konci roku odměna.
Ne všechny firmy však svým zaměstnancům dopřejí takový příjemný bonus.

Jak jste na tom vy? Dostáváte 13 plat případně nějaké vánoční odměny či dárky od zaměstnavatele?
Jana Pátková (40)
Pracuji ve státní správě a věřím, že i tento rok dostaneme konci roku odměny. I když to není mnoho, potěší i menší částka. Alespoň budeme mít pro děti na dárky. Manžel pracuje jako živnostník, takže odměny ani 13 plat mu nehrozí vůbec, protože koncem roku nemá sezónu a tržby jsou tehdy níže.

Monika Králová (51)
Jsem zdravotní sestrou u nestátních lékařky a na 13 plat nebo odměny mohu zapomenout. Cením si však, že je moje zaměstnavatelka velmi lidská a vždy dostanu od ní alespoň malou drobnost jako je balíček kosmetiky či kvalitní kávu. Je to už pět let, co jsme tým a nikdy mi nezapomněla poděkovat za celoroční práci. Takový přístup je někdy více než odměny v práci, kde jste během roku v neustálém stresu ze šéfa.

Roman Vančo (33)
13 plat? Co to je? Mým zaměstnavatelem je soukromník a tedy za ty roky co u něj pracuji jsem neviděl ani euro navíc. Naopak v prosinci míváme nejhorší výplaty za celý rok. Nevím, jestli pan majitel potřebuje právě koncem roku více financí na dárky, protože objednávek máme stejně jako po jiné měsíce. Protože práce není v našem regionu nazbyt, zůstávám u něj i nadále. Rozhodně však spokojený nejsem a motivován už vůbec ne.

Katarína Mrvová (28)
Inu, jak poslouchám, asi mám na zaměstnavatele velké štěstí. Jsme super kolektiv a šéfuje nám mladá kočka v mém věku. Během roku dostáváme bonusy jako jsou kosmetika nebo poukázky na nákupy, které naše šéfka vybaví formou „Bartram“ od klientů. Každé 3-4 měsíce si děláme firemní akci například kino, divadlo nebo jdeme všichni někam na drink. Na konci roku dostaneme 13 plat. Není to však klasický plat, ale jakési přerozdělení firemního fondu, který jsme nestihli vyčerpat během roku. Ještě se mi nestalo, že bych byla nespokojená.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek