Domůpro ŽenyRozchod bez dramatu? Zkuste to podle těchto pravidel

Rozchod bez dramatu? Zkuste to podle těchto pravidel

-

Jak zvládnout rozchod bez vybičovanými emocí, nadávek, nenávisti či zuřivých a plačtivých scén? Možná pomohou tyto tři kroky a podaří se to i vám.

Na rozchodu se jen výjimečně shodnou ve stejnou dobu oba partneři.
Pojmenujte věci, ale upřímně
Na rozchodu se jen výjimečně shodnou ve stejnou dobu oba partneři. K eskalaci emocí tak obvykle přichází na jedné straně, zatímco ta druhá to chce mít co nejdříve za sebou. Jeden je tak během rozchodu „na koni“, zatímco ten druhý tahá za výrazně kratší konec. Navíc, pokud je již ve vztahu i kdosi třetí, je to ještě vášnivěji. Jak předejít zbytečné dramatu a nekonečnému natahování se? Je důležité být k sobě i během „rozchodu“ navzájem upřímní a vysvětlit partnerovi, proč vidíte rozchod jako jedinou cestu pro štěstí vás oba. Je třeba zdůraznit, že vaše potřeby a očekávání ve vztahu již nejsou naplněny a ani nebudou. Popište srozumitelně proč, uveďte příklady, kdy vám vztah nefunguje a proč to považujete za zásadní konec. Poukažte na chyby, které jste provedli konkrétní vy, na místě je i omluvu.

Šok z rozchodu? Vše přebolí …
ČTĚTE VÍCE
Pokud se tato znamení ocitnou v pozici nežádoucích ex, je špatně
Netahejte do rozchodu vašich přátel
Se vztahem se navazují i ​​nová přátelství a je to tak správně. Pokud se s partnerem rozejdete, v žádném případě byste neměli očekávat, že si vaši přátelé vyberou jednu stranu. Berte jako fakt, že o některé přátelství přijdete a některé zůstanou. Zahlcovat mejly vašich známých popisy, jaký je váš partner hrozný, nemá smysl. Zachovejte si důstojnost před přáteli i před sebou.

Žádná nekonečná šňůra obviněni
Vyhněte se nekonečné kritice partnera. Ta vede pouze k tomu, že se začne bránit, protože ne všechno, z čeho ho obviňujete, je pravda. Ano, on se chce rozejít, ale to neznamená, že všechno zlo ve vašem vztahu leží na jeho bedrech. Po vyřčení slov: „Je konec, opouštím tě“, máte právo žádat důvody a vysvětlení, ale nezbývá vám nic jiného, ​​jen rozchod akceptovat. Čím rychleji to pochopíte, tím dříve se vám uleví. A vy vykročíte dále bez několikaměsíční dramatu, která vám výrazně zasáhne do života.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek