Domůpro ŽenyOn hraje videohry, ona zase medituje? Víte, které hobby vedou k rozchodu?

On hraje videohry, ona zase medituje? Víte, které hobby vedou k rozchodu?

-

Ve vztahu by nepochybně měli dostat prostor oba partneři a jejich zájmy. Ale co když jsou to právě koníčky, které následně způsobují hádky?

Pravda 18.11.2020 07:00 manželství, vztah, hádka, rozvodFoto: Shutterstock
Jaké koníčky mohou být důvodem pro hádku?
Samozřejmě platí to pár od páru, ale nedávná anketa a její výsledky naznačují, že i pro koníčky partnery může dojít k rozvodu. Z průzkumu na portálu OnBuy.com na vzorku 2476 žen a mužů vyplynulo, že v seznamu hobby, které mohou vést ve vztahu k rozpadu, se ocitly následující.

mužské koníčky

  1. Sledování sportu – vlastně je to poměrně běžná součást volného času u většiny běžných mužů. Přesto dokáže právě tato aktivita ženy iritovat. Pokud je jí hodně, nebo pokud omezuje jejich vlastní volný čas. Až 91 procent z těch žen, kteří uvedli, že koníček partnera by mohl být důvodem rozchodu, zařadilo mezi konfliktní koníčky sledování sportu.
  2. Hraní videoher – možná je to tím, že málo žen touží mít doma „malého chlapce“ nebo jde také o fakt, že videohry dokáží být skutečně pohlcující. Každopádně, až pro 85% dotázaných mohou být důvodem rozchodu.
  3. Sázení, hraní automatů – v tomto směru je asi celkem pochopitelné, že zábavka spojená s utrácením peněz, je konfliktní. Zhruba 73 procent dotázaných uvedlo, že právě sázení či hráčství může vést k rozchodu.

ženské koníčky

  1. Nakupování – u žen je hobby spojeno s utrácením peněz na třetím místě, u mužů podobný koníček jako vůbec nejčastější důvod rozchodu. Zejména pokud jde o „šopoholičku“. Až 83 procent dotázaných mužů vidí nákupní mánii jako důvod rozchodu.
  2. Bojová umění – zní to přímo bizarně, ale muži zjevně touží svým protějškům dominovat a mít pocit, že ochránit je musí sami. Pokud se totiž žena rozhodne začít věnovat tréninku bojových umění nebo sebeobraně, až pro 67 procent mužů vzniká důvod na hádky a potenciální rozchod.
  3. meditováním – opravdu může mužů iritovat něco takového uklidňující? Zdá se, že ano. Právě meditace či cvičení relaxačních cvičení je důvodem hádek pro více než 50 procent dotázaných.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek