DomůBydleníKdyž se z městského bytu stane dokonalé místo pro odpočinek, zábavu a...

Když se z městského bytu stane dokonalé místo pro odpočinek, zábavu a načerpání nových sil

-

Realizace bytu nás zaujala čistým rukopisem, použitím originálních detailů, které minimalistické řešení zútulňují, příjemným posezením venku a místností s kulečníkovým stolem. Jednoduše – domácnost určená na odpočinek, zábavu a načerpání nových sil.

Pozemek s domem, ve kterém se byt nachází, stojí při poměrné rušné silnici. Výhodou však je, že dům je uložen na opačné straně pozemku a od silnice ho odděluje soukromá zahrada.

Pes leží na podlaze v obývacím pokoji s krbem
Už od vstupu do domu vás upoutá krb, který zůstává viditelný z celého obývacího prostoru. Zdroj: Carlo Baroni

Díky ní je z bytu výhled na zeleň. Projekt interiéru městského bytu zahrnoval návrh nábytku na míru, návrh zahrady, rady, jaké výrobky do interiéru by si měli domácí koupit a jakou barvu a materiál na fasády je vhodné použít. Kromě toho se architekti s pomocí expertů zaměřili na celkovou pohodu bydlení, řešení vnějších akustických a environmentálních problémů a odstraňování elektromagnetického znečištění v interiérech.

Přečtěte si také
Elegantní světlý dům má moderní interiér s uměleckými prvky a inteligentními systémy
Proti hluku fungují rostliny, barvy uvnitř ladí se zahradou
Koncept přeměny interiéru byl inspirován hlavními prostorovými charakteristikami domu. Velké francouzské dveře do obývacího pokoje lemují zahradu, do které byly vysázeny rostliny schopné snižovat hluk a znečištění životního prostředí.

Útulná obývák s jídelnou a krbem
Z kuchyně je výhled do celého prostoru. Zdroj: Carlo Baroni

Úpravy, které architekti navrhli v interiéru, připomínají barvy a materiály ze zahrady: nábytek a doplňky používají zelený odstín a kontrastují s bílou moderní benátskou podlahou typu terrazzo, která je i na terase. V jídelně (stůl, židle a kuchyně) figuruje nábytek z ořechového dřeva „Canaletto“. Díky velkým prosklení se autorům projektu podařilo vtáhnout zahradu do interiéru.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek