DomůZajímavostiBýt upřímná na pohovoru se vyplatí

Být upřímná na pohovoru se vyplatí

-

Jak na pohovoru, tak po celou dobu v práci. Pamatujte na to.
Co si máte na pohovor, který může znamenat začátek vašeho snu obléci, asi víte. Co nejslušněji! Rozhodně nic nezkazíte kvalitním kalhotovým kostýmem a bílou halenkou. Namalujte se jen decentně. Připravte se pozorněji na to, co budete říkat.

Představovat sebe musíte tak, abyste byli raději skromná jako přehnaně si vědoma toho, co dokážete. To by se šéfovi líbit nemuselo. Pokud máte životopis plný různých zkušeností, nemáte se čeho bát. Jděte psychicky vyzbrojená, aby vás ničím nezaskočili.

Zkuste si doma udělat malou osnovu. V první čtvrtině budete mluvit o tom, proč vás zaujala právě jejich nabídka, pokračovat budete tím, co už máte za sebou. Poslední třetinu rozhovoru (samozřejmě stát se může leccos), ale určitě bude lepší, když přijdete s jakou-takovou představou.

Na závěr byste určitě měli zdůraznit své požadavky. Nebojte se. Opak by mohl být odstrašující. Pokud jste zdravě sebevědomá dáma, váš nastávající šéf určitě počítá s tím, že máte nějaké požadavky. Konečně, za to, co nabízíte, si to, mezi námi, přece můžete dovolit!

Tak tedy směle do toho. Vysvětlete šéfovi, že víkendy chcete mít volné, informujte ho o svém zdravotním stavu – pokud potřebujete jednou za čtvrt roku na speciální vyšetření. Chcete-li z jakýchkoli důvodů chodit do práce později, odcházet budete opět později.

Skromná rada na závěr. Pokud byste si měli vybrat. Spíše byste zveličovali nebo se uskromňovali? Poradíme vám: Určitě prohánějte. Pokud se vás šéf zeptá, zda jste v kolektivu oblíbená, nechte si pro sebe informace o tom, že Silvestr už léta trávíte u mámy. Zveličujte trochu, ale nepřehánějte. Odpovězte diplomaticky. „Mám dost přátel.“

Mohlo by Vás zajímat

PR článek