DomůZajímavostiChcete být úspěšní? Nastartujte se hned ráno

Chcete být úspěšní? Nastartujte se hned ráno

-

Inu, kdo by nechtěl být šikovným, úspěšným a uznávaným člověkem?

Každý, i když si to nepřizná, v koutku duše trochu závidí svému úspěšnějšímu bratrovi, sestře, kolegovi či příteli. Nejednou se zdá, že tomu druhému jde všechno jaksi snadněji. Často to bývá jen klam.

Ne vždy totiž vidíte, co všechno se za úspěchem jiných skrývá. Svého úspěšnějšího kolegu nesledujete 24 hodin denně a tak vám jistě unikne, že on bývá v práci mnohem déle, že vstává ráno o páté nebo, že si po nocích zvyšuje kvalifikaci, zatímco vy spokojeně spíte v posteli. Úspěch je obvykle i dřina a odříkání si (alespoň v jistém období), ale i správné definování si toho, co vlastně chcete v životě dosáhnout. Nevěříte?

Nabízíme vám několik tipů od úspěšných lidí.
• Nevyspávajte! Možná se vám bude zdát tato řada krutá, ale úspěšní lidé nespí do desáté, ale vstávají dříve, aby měli čas nastartovat své tělo. Proto většina z nich dělá ráno nějakou fyzickou aktivitu například si jdou před prací zaběhat nebo si zacvičí na stacionárním kole případně si dopřejí tělu „pět Tibeťanů“.

• Úspěšní lidé si dávají cíle. Některé z nich jsou krátkodobé jiné na delší časové období. I když se některé z nich mohou na první pohled zdát nereálné, oni se je přesto snaží dosáhnout. Nevyjde to? Nevadí. I neúspěch umí posunout dále …

• Vzdělávejte se! Máte vysokou školu a jste spokojeni? Chyba! Lidé, kteří něco dosáhli se nikdy nespokojí s tím, že toto jim stačí. Hledají možnosti jak se naučit něco nového. Není to jen o tom, že získáte nové poznatky, ale nikdy nevíte, jaké kontakty díky dalšímu vzdělávání najdete.

• Hledejte nové možnosti. Odpracovat si svých 8 hodin a jít domů ke sporáku. Nuže, pokud je to váš cíl, tak je to v pořádku. Chcete být úspěšné? Zapomeňte na to, že práci jen přetrpíte a myšlenkami jste i tak úplně někde jinde. Úspěšní lidé hledají nové možnosti podnikání, spolupráce či změny pracovního místa. Nečekají, že někdo přijde za nimi domů a nabídne jim job snů.

• Vyhodí vás dveřmi, vejděte oknem. Ne, to neznamená, že budete dotěrní, tento typ lidí není příliš oblíbení. Stačí, když se budete pravidelně připomínat. Důležité je totiž, aby druzí o vás věděli.

• Nevzdávejte se. I ten nejúspěšnější člověk na světě zažil, že ho odněkud vyhodili, řekli mu ne nebo jej odmítli zaměstnat. I když vás pošlou pryč 100 krát, možná ten 101 krát bude pro vás odrazovým můstkem k úspěchu.

• Naučte se v pravou chvíli říci „děkuji, tohle si neprosím“. Na to je však třeba, abyste věděli, co opravdu chcete a kde jsou vaše hranice. Ty si každý z nás musí určit sám.

• Nezapomínejte a buďte dochvilní. Zapomenout na důležité pracovní setkání nebo něj hodinu opozdí se jednoduše neodpouští. Příští klient zda zaměstnavatel si to může vysvětlit tak, že nejste spolehlivým partnerem.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek